Krakenus Extremus (środowisko: oceany, morza, dna dużych akwenów)
Krakenus Extremus zwany potocznie Krakenem to okaz jedyny w swoim rodzaju, któremu bliżej do legend niż zwierząt domowych.
Należy do gatunku audiochłonów, a więc organizmów żywiących się dźwiękiem z otoczenia. Wysuwana, kardioidalna wypustka służy mu do zbierania pokarmu. Podobnie jak typowe ośmiornice, Kraken posiada układ dźwięko-macek 7.1, które zapewniają pełną kontrolę przestrzeni, oplatając ofiary w wygodny, kojący sposób.
Uczestnikom safari zalecamy ostrożność.
Latrodectus Ludomperiua (środowisko: lasy, dżungle, zacienione zakamarki)
Eksperci do dziś spierają się, czy Czarne Wdowy to naturalnie rozwinięte zwierzęta, czy mechanicznie wzmocnione organizmy stworzone przez szalonych inżynierów. Około setka klawiszonóg pozwala Wdowie poruszać się z zaskakującą precyzją, a każda z nich może przybierać inne barwy, tworząc strefowe kompozycje przydatne w łowach.
Aluminiowy pancerzyk zapewnia wytrzymałość podczas intensywnego polowania, a miękki, ergonomiczny front zapewnia komfort gdy na zwierzynę należy cierpliwie poczekać.
Viperus Rapidus (środowisko: pustynie, suche kaniony, gorące stepy)
Choć formalnie Żmija należy do rodziny gryzoniów (rodzaj: biurkowate, gatunek: kablowce), z łatwością rywalizuje z innymi organizmami swojego środowiska dzięki wyjątkowej częstotliwości reakcji rzędu 8000 Hz. Bywa terytorialna. Zwykle chętnie podąża ścieżkami wyznaczonymi przez sprawną rękę hodowców, jest też przy tym lekka, co pozwala jej płynnie sunąć po piaskach pustyni i innych powierzchniach.
Miłośnicy wrażeń estetycznych zauważą, że Żmija jest doskonale symetryczna, przez co stanowi idealny okaz w gamingowych terrariach.
Basiliscus Undecimus (środowisko: tundra, lodowce, zimne jaskinie)
Wśród norweskich kryptozoologów, Bazyliszki są często nazywane „szwajcarskimi scyzorykami” ze względu na ich uniwersalność i wielozadaniowość. Są przy tym podatne na tresurę i posiadają 11 charakterystycznych wybrzuszeń, większość po lewej stronie rolkogrzbietu, które po pogładzeniu zachęcają zwierzę do rozmaitych sztuczek. Cierpliwe i mało hałaśliwe, cenią sobie chłodniejsze klimaty.
Ewentualnych wiedźminów biorących udział w safari upraszamy o nieszkodzenie zwierzętom. To nie są bazyliszki, których szukacie.
Malleus Caputecarum (środowisko: rzeki, jeziora, stawy o słodkich wodach)
Wśród wszystkich zwierząt możliwych do poznania podczas safari, Młotogłowe są zdecydowanie najprzyjaźniejsze. To niewielkie ryby o pogodnym usposobieniu, które dobierają się w pary na całe życie. Lata ewolucji pozwoliły wyzbyć się kablo-ogonów, które – w przypadku mniej rozwiniętych gatunków – często plączą się z wodorostami i inną florą występującą w podwodnych (choć nie tylko) jaskiniach kieszonkowych.
Ich łuskowate ciała powodują zakrzywienie fal dźwiękowych z otoczenia, dzięki czemu Młotogłowe mogą skupić się na własnych odgłosach podczas pracy i zabawy.